TRIGAR Duathlon Tor Poznań

Już w niedzielę wielkie ściganie na Torze Poznań!

Po raz trzeci duathloniści i biegacze wystartują na wyścigowym Torze Poznań. Dystanse 5/16/2 km zachęciły wielu debiutantów, by spróbować swoich sił. Poniżej przypominamy najważniejsze informacje.

* Wjazd na Tor Poznań jest bramą główną od ul. Wyścigowej, dalej w kierunku trybun (wieża sędziowska). Tu mieści się Biuro Zawodów oraz Strefa Zmian i Strefa Finishera.
* Odbiór numerów startowych w godz. 8.00 – 10.30. Należy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość.
* Strefa zmian zostanie otwarta dla zawodników o godz. 9.30 i zamknięta będzie o godz. 10.30. W strefie zmian mogą przebywać wyłącznie zawodnicy z przypiętym widocznym numerem startowym. Po wstawieniu roweru i sprzętu zawodnicy muszą opuścić strefę zmian.
*Niedozwolony jest start na rowerach z nakładkami na kierownicę (“lemondkami”) i na rowerach czasowych.
* Obowiązkowo każdy kolarz musi posiadać podczas zawodów kask na głowie.
* Zawodnicy, którzy nie ukończą wyścigu w limicie czasu zobowiązani są do zejścia z trasy na Torze Poznań i nie będą sklasyfikowani.
* Szatnie i depozyt na rzeczy znajdują się w pobliżu Biura Zawodów. Wydawanie rzeczy po zawodach odbywać się będzie za okazaniem numeru startowego. Organizator nie bierze odpowiedzialności za pozostawione wartościowe rzeczy i rzeczy odebrane przez inną osobę na podstawie numeru startowego.
* Zakończenie zawodów i dekoracje (duathlon i bieg) przewidziane są ok. godziny 13.00.
* Przypominamy, że podczas podczas dystansów biegowych należy trzymać się prawej strony toru.
* Kolarze wyprzedzają biegnących zawodników po lewej stronie.
* Szczególną ostrożność należy zachować na zakrętach i łukach toru.
* Kibice mają zabroniony wstęp na tor.  W strefie pit stop (przy strefie zmian) i w strefie finishera znajdują się dogodne miejsce do kibicowania.