TRIGAR Duathlon Tor Poznań

Zwyciężył ubiegłoroczny triumfator Adam Kuś z Poznania!

To zawody wyjątkowe w skali europejskiej rozgrywane na wyścigowym torze samochodowym. W szczycie drugiej odsłony sezonu startowego, 18 września, ponad dwieście osób miało okazję powalczyć o życiówki w 8. Trigar Duathlon Tor Poznań i 8. Biegu Formuła #1 na dystansie 5 km z atestem PZLA. Zawody współorganizowane są przez Automobilklub Wielkopolski.

O godzinie 9:00 wystartowali miłośnicy duathlonu. Przypomnijmy, że duathlon na Torze Poznań rozgrywany jest na dystansie 23 km (5 km – bieg, 16 km – rower, 2 km – bieg). Wśród mężczyzn stawka była wyrównana i walka toczyła się aż do ostatniego etapu. Zwyciężył ubiegłoroczny triumfator Adam Kuś z Poznania (52:56), wyprzedzając innego Poznaniaka Piotra Piechockiego (53:49) i reprezentanta Kłodawy Wojciecha Szymańskiego (54:06).

Także wśród kobiet mocna stawka sprawiła, że oglądaliśmy pasjonujący wyścig! Triumfowała Marta Bukowska z Łodzi (59:36), przed Barbarą Fildebrand z Poznania (01:01:51) i Katarzyną Butowską z Starogardu Gdańskiego (01:02:12).

Wyniki 8. Bieg Formuła #1 Atest PZLA 5 km

Wyniki 8. TRIGAR Duathlon Tor Poznań

Galeria zdjęć Macieja Kopińskiego

Galeria KSPhotographyKacperSkubiszakPhotography