TRIGAR Duathlon Tor Poznań

Ruszamy z zapisami na 9. TRIGAR Duathlon Tor Poznań! Zawody odbędą się 6 maja!

To będzie kolejna okazja do pobicia rekordów życiowych, ponieważ wyścigowy Tor Poznań sprzyja szybkiemu ściganiu się. Na tym samym torze ścigać się będą w lipcu także kolarze podczas etapu 80. Tour de Pologne. Tutaj znajdować się będzie meta pierwszego etapu! Zawodniczki i zawodnicy powalczą w Trigar Duathlon Tor Poznań o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski Pana Bartosza Bielińskiego.

Tor Poznań słynie z wyścigów samochodowych i motocyklowych, a za sprawą TRIGAR Duathlon Tor Poznań i Biegu Formuła 1 #wyścigowapiątka na atestowanym dystansie 5 km o tym miejscu głośno również wśród triathlonistów, biegaczy i tych, którzy specjalizują się w duathlonie. Maj to znakomity czas na przetestowanie swojej sportowej formy i powalczenie o najlepsze wyniki w sezonie. Duathlon przyciąga zarówno czołowych zawodników specjalizujących się w tej dyscyplinie, jak i początkujących miłośników tej coraz popularniejszej dyscypliny sportu. Po raz pierwszy piąty odbędzie się rywalizacja w ramach Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych w Duathlonie.

  • W tym roku zawody mają szczególny wymiar, ponieważ Automobilklub Wielkopolski świętuje Jubileusz 100-lecia, a 29 lipca na Torze Poznań finiszować będą kolarze podczas pierwszego etapu 80. edycji Tour de Pologne -podkreśla Przemek Walewski, pomysłodawca i dyrektor zawodów. – Duathlon był niegdyś popularniejszy w Polsce od triathlonu. W ostatnich latach widać, że moda na duathlon powraca. To swoisty złoty środek. Biegacze mogą urozmaicić swoje treningi o kolarstwo, a dla początkujących triathlonistów jest to znakomite przygotowanie. Jesteśmy dumni, że razem z władzami Automobilklubu Wielkopolski, z panem prezesem Bartoszem Bielińskim na czele oraz Dariuszem Krupą, organizatorem Tor Poznań Track Day tworzymy wspólnie te wyjątkowe na skalę Europy zawody.

Tego samego dnia, godzinę wcześniej, wystartuje 9. Bieg Tor Poznań Formuła 1 na atestowanej trasie 5 km czyli #wyścigowapiątka. O tym wydarzeniu poinformujemy w osobnej informacji.

Link do zapisów

Link do listy startowej

REGULAMIN