TRIGAR Duathlon Tor Poznań

Informacje przedstartowe!

Drodzy Uczestnicy! Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące 5. Duathlon Tor Poznań i 5. Bieg Formuła 1 Tor Poznań.

 1. Duathlon i bieg odbędą się w dniu 6 kwietnia 2019 r. (sobota) po Torze Poznań. Biuro Zawodów mieści się na Torze Poznań (ul. Wyścigowa 3, 62-081 Przeźmierowo) i
  będzie otwarte 6 kwietnia w godzinach 7.00 do 8.15.w pobliżu Wieży Sędziowskiej.
 2. Start: godz. 9.00. Uczestnicy duathlonu startują razem z zawodnikami biorącymi udział w 5. edycji biegu
  „Formuła 1” (atest PZLA) na dystansie 5 km. Linia startu znajduje się ok. 1 km od Strefy Finishera.
 3. Długość trasy duathlonu: 23 km (bieg – 5 km, rower – 16 km, bieg – 2 km), długość trasy biegu: 5 km.
 4. Trasa w całości przebiega po wyścigowym Torze Poznań.
 5. Strefa zmian duathlonu i meta: prosta startowa/ pit-stop. Meta biegu: strefa pit-stop (w pobliżu Wieży Sędziowskiej).
 6. Pomiar czasu w systemie chipowym przez Plus-Timing (wyniki nieoficjalne pojawią się najpierw na www. plus-timing, a następnie – po zatwierdzeniu przez Komisję Sędziowską – na www.duathlonpoznan.pl ).
 7. Punkt odżywczy (napoje) będzie się znajdował w strefie mety.
 8. Zawodników startujących w duathlonie obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny. Zawodnicy, którzy nie ukończą wyścigu w limicie czasu zobowiązani są do zejścia z trasy na Torze Poznań i nie będą sklasyfikowani. Limit dla uczestników 5. Biegu Formuła 1 Tor Poznań wynosi 45 minut.
 9. Strefa zmian dla duathlonistów zostanie otwarta o godz. 7.45 i będzie zamknięta o godz. 8.30. W strefie zmian mogą przebywać wyłącznie zawodnicy z przypiętym w widocznym miejscu numerem startowym. Wejście do strefy zmian obowiązkowo w zapiętym kasku rowerowym na głowie. Po wstawieniu roweru (każdy rower zostanie oznakowany przez służby organizatora) i sprzętu na zmianę zawodnicy muszą opuścić strefę zmian.