TRIGAR Duathlon Tor Poznań

Ważne informacje dla startujących!

Już w sobotę 7 kwietnia o godzinie 9.00 wystartują zawodnicy w 4. Duathlon Tor Poznań i 4. Tor Poznań Biegu Formuła 1. Zamieszczamy najważniejsze informacje.

Wjazd na Tor Poznań od ulicy Wyścigowej. Kliknij tutaj, by zobaczyć jak dojechać. 

Biuro Zawodów znajduje się przy Wieży Sędziowskiej (trybuny), tutaj też znajduje się parking. Nie wolno poruszać się samochodami po torze! Przed startem prosimy o objechanie rowerem toru, by zapoznać się z trasą wyścigów. Obowiązkowa odprawa techniczna dla startujących w duathlonie i w biegu o godzinie 8. 35 przy Wieży Sędziowskiej.

 1. Biuro Zawodów będzie otwarte 7 kwietnia 2018 r. w godzinach 7.00 do 8.30.
  2. Start: godz. 9.00. Zawodnicy duathlonu startują razem z zawodnikami biorącymi udział w 4. edycji biegu „Formuła 1” na dystansie 5 km. Start znajduje się ok. 1 km od liny finiszu biegu(strefa zmian przy trybunie).
  3. Długość trasy duathlonu: 23 km (bieg – 5 km, rower – 16 km, bieg – 2 km).
  4. Trasa w całości na wyścigowym Torze Poznań.
  5. Strefa Zmian i Meta: prosta startowa/ pit-stop (na mapce Strefa oznaczona czerwoną gwiazdką). Tutaj biegacze startujący w 4. Tor Poznań Biegu Formuła 1 kończą bieg, a zawodnicy rywalizujący w duathlonie rozpoczynają Strefę Zmian (biegną po rowery i wsiadają na nie dopiero na końcu Strefy Zmian w oznaczonym miejscu). Podobnie po zakończeniu odcinka kolarskiego duathloniści w tym miejscu (oznaczonym gwiazdką) schodzą z rowerów, odstawiają je i wyruszają na etap biegowy. Biegną do oznaczonego punktu nawrotu i wracają do Strefy Zmian, przebiegają ją i finiszują na Mecie.
  6. Pomiar czasu w systemie chipowym.
  7. Punkt odżywczy (napoje) będzie się znajdował w strefie mety.
  8. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny. Zawodnicy, którzy nie ukończą
  wyścigu w limicie czasu zobowiązani są do zejścia z trasy na Torze Poznań i nie będą sklasyfikowani.
  9. Strefa zmian zostanie otwarta dla zawodników o godz. 7.45 i będzie zamknięta o godz. 8.40. W strefie zmian mogą przebywać wyłącznie zawodnicy z przypiętym w widocznym miejscu numerem
  startowym. Wejście do strefy zmian obowiązkowo w zapiętym kasku rowerowym na głowie. Po
  wstawieniu roweru i sprzętu na zmianę zawodnicy muszą opuścić strefę zmian.