TRIGAR Duathlon Tor Poznań

Tak to prawda! Na zakończenie zagrał Ray Wilson.

wilson

To niesamowita gratka dla miłośników kultowej muzyki. Na zakończenie naszego eventu wystąpi legendarny Genesis z Ray’em Wilsonem. W roku 1994 Ray dołączył do szkockiego zespołu Stiltskin. Debiutancki singiel tej grupy, „Inside“, stał się sensacją muzyki grunge i znalazł się na pierwszym miejscu większości europejskich list przebojów. Po sukcesie Stiltskin, muzycy zespołu Genesis zwrócili uwagę na Raya Wilsona i zaproponowali mu współpracę po rezygnacji Phila Collinsa.

W latach 1996–1999, Wilson był frontmanem tej grupy współtworząc będący na czwartym miejscu w historii sprzedaży zespołu album „Calling All Stations“. Konsekwencją wydania płyty była ogólnoświatowa trasa koncertowa „Calling All Stations Tour”. W marcu 2010 zespół Genesis został przyjęty do „Rock’n‘Roll Hall of Fame“, jako jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów wszech czasów. Po rozwiązaniu Genesis, Wilson wrócił do korzeni. Wraz z nowym zespołem – „Cut” wydał album „Millionairhead“. W trakcie promocyjnej trasy koncertowej w Niemczech, grupa wystąpiła m.in. zespołami Scorpions i Westernhagen.

Wilson jest twórcą projektu Genesis Classic, prezentującego wybrane kompozycje zespołu Genesis. Koncert łączy rockowe wersje kultowych utworów z elementami muzyki poważnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego z „Berlin Symphony Ensemble”. Od pierwszego koncertu w 2010 roku, członkowie projektu są w nieustającej trasie koncertowej. W międzyczasie, miłość sprowadziła szkockiego muzyka do Polski, gdzie zamieszkał na stałe. Częściowo w Polsce powstał także jego solowy album „Propaganda Man” (2009). We wrześniu 2011 ukazał się album studyjny Ray Wilson & Stiltskin „Unfulfillment“, na którym pojawił się m.in. przebój „American Beauty”. 19 kwietnia 2013 roku ukazała się nowa płyta Raya Wilsona, “Chasing Rainbows”[2]. 29 czerwca 2013 roku Ray wystąpił na Oświęcim Live Festival.

Ray Wilson jest założycielem i fundatorem działającej w Poznaniu Fundacji Raya Wilsona, której głównym celem jest wspieranie i aktywizacja osób z marginalizowanych warstw społecznych.