TRIGAR Duathlon Tor Poznań

Szybka majówka na Torze Poznań!

Już po raz dziewiąty 6 maja na wyścigowym Torze Poznań odbyły się Trigar Duathlon Tor Poznań i Bieg Formuła #1 #wyścigowapiątka. W tym roku zawody uświetniły obchody 100-lecia Automobilklubu Wielkopolski. Każdy uczestnik otrzymał unikatowy, okolicznościowy medal.

Pierwsi zmagania na trasie rozpoczęli biegacze rywalizujący w 9. Biegu Formuła #1 na dystansie 5 km. Atestowana szybka trasa sprzyja osiąganiu życiowych rezultatów. Gdy o godzinie 8.00 biegacze wystartowali do pokonania mieli nie tylko 5 km, ale także padający deszcz. Wiatr na poznańskim torze rozdaje karty sprawiedliwie. Konfiguracja Toru Poznań sprawia, że gdy na niektórych odcinkach trzeba pokonywać trasę pod wiatr, to na innych wieje w plecy.

Nic dziwnego zatem, że zwycięzca biegu Adrian Bednarek z Bydgoszczy osiągnął na mecie znakomity wynik 15:29 (średnia 03:06/km), choć prawie całą trasę biegł samotnie. Drugi finiszował Marcin Wacko z Poznania (16:13) przed Mateuszem Grajkiem z Ostrowa Wielkopolskiego (16:19).

Wśród kobiet zwyciężyła Martyna Masłowska z Iłowa z czasem 16:55 (średnia 03:23/km) przed Alicją Radziej z Poznania (18:47) i inną reprezentantką Poznania Dominiką Kłodą (18:55).

O godzinie 9.00 na trasę ruszyli duathloniści. Rozpoczęli od etapu biegowego na dystansie 5 km, który był wystarczający by podzielić stawkę na kilka grupek. Następny etap kolarski 16 km wykorzystał do zbudowania przewagi zwycięzca dwóch poprzednich edycji Trigar Duathlon Tor Poznań Adam Kuś z Poznania i jako pierwszy wyruszył na ostatni 2-kilometrowy odcinek biegowy. Finiszował na mecie z bardzo dobrym rezultatem 52:56, wyprzedzając Krzysztofa Fibnera ze Średy Wielkopolskiej (53:19) i Pawła Rogowskiego z Poznania (53:21).

Kobiety toczyły wyrównaną walkę niemal do końca. Zwyciężyła Sylwia Andrzejewska z Bydgoszczy (01:04:04) przed reprezentantkami Poznania Martą Dzieciątkowską (01:04:33) i Basią Jamrozik-Kapelą (01:05:12).

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Prezesa Automobilklubu Wielkopolski pana Bartosza Bielińskiego oraz vouchery od Partnera Tytularnego TRIGAR.pl, które wręczył szef firmy pan Maciej Kołodziej. Nie mogło oczywiście zabraknąć wartościowych voucherów od stałego Partnera Zawodów – Tor Poznań Track Day, które ufundował pan Dariusz Krupa.

Cały czas zawodniczkom i zawodnikom na trasie towarzyszył deszcz, ale wszyscy pokazali, że opanowali technikę jazdy na rowerze w każdych warunkach i nie doszło nawet do najmniejszej wywrotki. Specjalna nawierzchnia toru, przygotowana na każde warunki atmosferyczne, daje znacznie lepszą przyczepność opon niż asfalt.

O energię na starcie zadbała renomowana wielkopolska firma MILLANO, która zadbała by w pakietach startowych znalazła się czekoladowa dawka energii. Firma Bikee.pl z Poznania zapewniła podczas odbierania pakietów startowych w swoim salonie przy ul. Romana Maya 1 w Poznaniu bezpłatny serwis rowerowy.


Wyniki 9. Trigar Duathlon Tor Poznań #wyścigowapiątka

Wyniki 9. Bieg Formuła #1 #wyścigowapiątka