TRIGAR Duathlon Tor Poznań

Życiowe rezultaty na wyścigowym torze!

Tor Poznań sprzyja szybkiemu ściganiu. To już wiemy po czterech edycjach. Duathloniści i startujący w 4. Biegu Formuła 1 Tor Poznań wspólnie wystartowali na 5 km. Jako pierwsi ten dystans pokonali nie biegacze, ale duathloniści – Krzysztof Hadas i Robert Czysz (czas 16:30), którzy równie szybko pokonali strefę zmian i wyruszyli na 16-kilometrowy etap kolarski.


Jako pierwsi z biegaczy finiszowali na mecie Grzegorz Michalak z Łubnicy (16:50) przed Grzegorzem Ziembińskim, którzy do linii mety walczyli ramię w ramię i zdecydował o zwycięstwie przysłowiowy rzut na taśmę. Na trzecim miejscu finiszował Bartosz Bieleń z Lubonia (17:29). Wśród kobiet najszybsza była Dominika Kłoda z Poznania (19:41), która wyprzedziła zdecydowanie Agnieszkę Kijak (20:20) ze Swarzędza i Wiolettę Franczyk z Biadolin (20:33).

Gdy biegacze startujący w czwartej edycji Biegu Formuła 1 Tor Poznań dobiegali na metę, na torze toczyli walkę duathloniści. Poza konkurencją byli Krzysztof Hadas i Robert Czysz, którzy miejsce na pierwszym miejscu podium rozstrzygnęli na finiszu, podobnie jak biegacze. Zwyciężył czołowy polski triathlonista Robert Czysz z Poznania (50:43) i był to jego hat trick w tej imprezie. Na drugim miejscu podium znalazł się Krzysztof Hadas z Poznania, a na trzecim Michał Marciniak ze Skórzewa (51:42).
Jadwiga Wyrwińska z Poznania z większą przewagą zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji kobiet (57:08), wyprzedzając Urszulę Kaflarską z Poznania (57:35) i Renatę Kozanecką także z Poznania (01:04:17)

Wśród nagród dla zwycięzców były m.in. ufundowane przez organizatora Tor Poznań Track Day i Automobilklub Wielkopolski oraz Carrera Cars Team Vouchery EXOTIC Test Drive na jazdy PORSCHE 911 gt3 991, PORSCHE 911 GT3 997, Maserati GT MC Stradale, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio.

 – Duathlon i bieg na Torze Poznań to znakomite uzupełnienie wyścigowego formatu jakie przypisane jest do tego miejsca – podkreślił Dariusz Krupa, przedstawiciel gospodarza zawodów Automobilklubu Wielkopolski.

-Dziękujemy Wam, że mogliśmy stworzyć razem te wyjątkowe zawody na torze wyścigowym – mówił na mecie uczestnikom Przemek Walewski, pomysłodawca i organizator zawodów.


W 2019 roku organizatorzy zapowiadają jeszcze bardziej atrakcyjny format zawodów. Wśród Partnerów zawodów byli m.in. Automobilklub Wielkopolski (gospodarz zawodów), Tor Poznań Track Day, Carrera Cars Team, Super Leauge Triathlon Poznań, ASGO, Trigar.pl, Sport Test Polska, WORD, MARTOMBIKE.