TRIGAR Duathlon Tor Poznań

Komunikat organizacyjny

Drodzy Uczestnicy! Po uzgodnieniach z gospodarzem Toru Poznań, w trosce o bezpieczeństwo i komfort startujących zarówno w duathlonie jak i w biegu, godzina startu przesunięta została na godz. 16.00. Od lat współpracujemy razem z Automobilklubem Wielkopolski przy organizacji zawodów na Torze Poznań i pragniemy, by zarówno imprezy motoryzacyjne jak i duathlon oraz bieg wzajemnie się uzupełniały i wspierały. Przygotowaliśmy zatem nowe atrakcje!

Liczymy na zrozumienie i w razie pytań prosimy o kontakt na adres: info@wszystkoobieganiu.pl

Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące 6. Duathlon Tor Poznań i 6. Bieg Formuła 1 Tor Poznań.

 1. Duathlon i bieg odbędą się w dniu 18 kwietnia 2020 r. (sobota) po Torze Poznań. Biuro Zawodów mieści się na Torze Poznań (ul. Wyścigowa 3, 62-081 Przeźmierowo) i
  będzie otwarte 18 kwietnia w godzinach 13.00 do 15.15 w pobliżu Wieży Sędziowskiej.
 2. Start: godz. 16.00. Uczestnicy duathlonu startują razem z zawodnikami biorącymi udział w 6. edycji biegu
  „Formuła 1” (atest PZLA) na dystansie 5 km. Linia startu znajduje się ok. 1 km od Strefy Finishera.
 3. Długość trasy duathlonu: 23 km (bieg – 5 km, rower – 16 km, bieg – 2 km), długość trasy biegu: 5 km.
 4. Trasa w całości przebiega po wyścigowym Torze Poznań.
 5. Strefa zmian duathlonu i meta: prosta startowa/ pit-stop. Meta biegu: strefa pit-stop (w pobliżu Wieży Sędziowskiej).
 6. Pomiar czasu w systemie chipowym przez Plus-Timing (wyniki nieoficjalne pojawią się najpierw na www. plus-timing, a następnie – po zatwierdzeniu przez Komisję Sędziowską – na www.duathlonpoznan.pl ).
 7. Punkt odżywczy (napoje) będzie się znajdował w strefie mety.
 8. Zawodników startujących w duathlonie obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny. Zawodnicy, którzy nie ukończą wyścigu w limicie czasu zobowiązani są do zejścia z trasy na Torze Poznań i nie będą sklasyfikowani. Limit dla uczestników 6. Biegu Formuła 1 Tor Poznań wynosi 45 minut.
 9. Strefa zmian dla duathlonistów zostaniezamknięta o godz. 15.30. W strefie zmian mogą przebywać wyłącznie zawodnicy z przypiętym w widocznym miejscu numerem startowym. Wejście do strefy zmian obowiązkowo w zapiętym kasku rowerowym na głowie. Po wstawieniu roweru (każdy rower zostanie oznakowany przez służby organizatora) i sprzętu na zmianę zawodnicy muszą opuścić strefę zmian.